Bereik je doelen met een doordachte strategie. Wij helpen je met het formuleren en implementeren van effectieve strategieën om je bedrijf te laten groeien.
Verhoog je online zichtbaarheid. Met onze expertise in SEO, SEA, Social Ads, CRO, GEO en meer helpen wij je om je doelgroep effectief te bereiken en je merk te versterken.
Ontwikkel en ontwerp met precisie. Van concept tot realisatie, wij leveren maatwerkoplossingen die jouw visie tot leven brengen.
Meld je aan voor onze nieuwsbrief!
"*" indicates required fields
Google heeft de Google Trends API gelanceerd, die een nieuwe manier biedt om Trends-gegevens te benaderen, los van de website. De API is aanvankelijk beschikbaar voor een beperkte groep alpha-testers en is bedoeld om te voldoen aan de groeiende vraag naar schaalbare datagebruik. Het biedt diverse toepassingen voor onderzoekers, uitgevers en bedrijven, waarmee zij hun middelen beter kunnen inzetten, trends kunnen volgen en contentstrategieën kunnen ontwikkelen.
De API levert zoekinteressegegevens over de afgelopen 1800 dagen (ongeveer 5 jaar) met dagelijkse, wekelijkse, maandelijkse en jaarlijkse aggregaties. Gegevens kunnen worden beperkt tot specifieke regio’s en subregio’s.
In tegenstelling tot de Trends-website, die data schaalt van 0 tot 100, biedt de API consistent geschaalde data die vergelijkingen over meerdere verzoeken mogelijk maakt. Hierdoor kunnen ontwikkelaars specifieke zoektermen over tijd volgen zonder telkens de volledige dataset te hoeven ophalen.
De API richt zich op een doorlopend tijdvenster van 5 jaar, wat analyses ondersteunt rond grote gebeurtenissen zoals verkiezingen en sportevenementen. Gebruikers kunnen data in verschillende tijdsintervallen aggregeren, wat flexibiliteit biedt voor het combineren van Trends-data met andere rapportages.
De API bevat geografische uitsplitsingen volgens de ISO 3166-2-standaard.
Het Google Trends-team zoekt feedback van ontwikkelaars die geïnteresseerd zijn in het testen van de API. Toegang wordt geleidelijk verleend, met plannen om de beschikbaarheid in de komende maanden uit te breiden.
13 Feb 2026
11 Feb 2026